Založ si blog

Lavička Pokoja

„Posaď sa!“

Nie, nemusíš sa nikam ponáhľať, nič plniť, len sa posaď. Pri každodennom: „musíš, nesmieš, vybav to, či ono, buď tam o….“, Ti chcem darovať chvíľu pokoja. Len seď a dívaj sa.

Všimni si ľudí čo idú okolo. Každý jeden má svoj, jedinečný životný príbeh. Svoje radosti, starosti, problémy a úlohy-tak ako ty. Väčšinu z nich dnes vidíš jediný krát v tvojom živote. Viac ich nestretneš. Chceš im niečo darovať? Možno len úsmev, či len v duchu – popriať im šťastie, máš nespočetné množstvo možností,… ak chceš.

„Počúvaj!“

Zavri oči a zo všedného každodenného hluku, ponor sa hlboko do ticha. Až tam budeš počuť, to čo si už dávno nepočul. Každú chvíľu prehlušíš  ticho, aby si ho nepočul, aby ťa tie myšlienky neotravovali, prekrývaš ich hudbou, rozhovorom, zhonom. Pretíš ten hluk. A objavíš veľa nového, alebo len dávno zabudnutého….. po-čú-vaj…

„Choď!“

Nevyháňam ťa, ale áno môžeš ísť, aby si sa sem mohol vrátiť, vždy keď budeš chcieť. Aby si mohol vykročiť za ľuďmi, ktorých poznáš, stretávaš a obdarovať ich, ukázať im, že napriek tomu, že sú v tvojom živote krátko, alebo dlho, sú Ti vzácni.         

Aby si mohol vykročiť za plánmi, ktoré si už dávno v sebe prehlušil. A možno objavíš veci o ktorých si ani nesníval.

A nezabudni, nájdeš ma všade vôkol seba, len sa obzri…a pokojne „sa vráť!“


Tvoja Lavička Pokoja

Až príliš skutočná Rozprávka

07.02.2023

Kde bolo tam bolo, bolo raz jedno kráľovstvo, v ktorom po dlhej dobe sľubov a prísľubov, už nikto ničomu neveril a nič nečakal. Až raz, objavil sa Odvážny, Suverénny a Chrabrý Rogi, ktorý ľuďom začal hlásať, ako len On veci zmení a ako veľmi sa o Prostý ľud starať bude. I Prostý ľud uveril jeho slovám a zvolil si Rogiho za [...]

Doba Covidová

08.12.2021

Všimli ste si? Niekto nás rozdelil. A nielen to. Uvrhol nás späť do totality!? Dnes je iba jeden názor správny. Iný pohľad, otázky, či nesúhlas – automaticky vytvára Nepriateľa štátu, Spoločnosti… Nie – nechcem súdiť, ani odsudzovať… Sme denne zahltení informáciami o nových pravidlách, úpravách platných podmienok, ktoré následne idú na [...]

Ide o pravdu, generál Pavel Macko

Macko v Ide o pravdu: Chceme byť alternatívou aj k chaosu. Potrebujeme, aby Ukrajinci ustáli agresiu

10.06.2023 11:50

Ľudia po voľbách čakali zmenu, ale prišiel chaos. Chceme byť alternatívou aj k tomu starému, aj k chaosu, povedal Pavel Macko o ambíciách vo voľbách.

nehoda

Octavia skončila na polovice. Pri tragickej nehode zomreli dvaja mladí ľudia

10.06.2023 11:38

Vozidlo prešlo do protismeru, kde narazil do Fordu. Následne ho odhodilo do stromu.

kolumbia

Kolumbijský zázrak: Štvorica súrodencov prežila v pralese 40 dní

10.06.2023 11:22

Deťom pomohlo prežiť to, že pochádzali z domorodej komunity. Stavali si improvizované prístrešky.

snem hlas puchov pellegrini

Dojatý Pellegrini upozorňuje na zdražovanie z luxusného pódia. V Púchove sa začal snem Hlasu

10.06.2023 11:03, aktualizované: 12:12

Športovou halou sa ozývali slová, ako „prežívame, šetríme, od výplaty k výplaty, prepúšťanie či neistota z budúcnosti. Vinník je jasný – exkoalícia.

Bajaja13

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 3
Celková čítanosť: 3651x
Priemerná čítanosť článkov: 1217x

Autor blogu

Kategórie